על מגמות עיצוב ורוחות של שינוי

פוסט חדש בפטיש בראש על מגמות עיצוב ורוחות של שינוי בעולם עיצוב המטבחים

פותחים את הראש – עיצוב מטבח

בונים בהרחבת קיבוץ או מושב? אירגנתם קבוצת בניה או רכישה? אנחנו מזמינים אתכם ללמוד מהניסיון שלנו שצברנו במשך (כמעט) 20 שנה: עיצוב מטבח.
דגשים, סגנונות, שיקולים, חומרים, פרזולים, ידיות, איים וכל מה שקשור לבניית מטבח חדש בבית. כדי שתדעו בדיוק מה מצפה לכם.
אדריכל? מעצב? אנחנו מזמינים אותך לצ’פר את הלקוחות שלך ולארגן מפגש בוקר שישי בנושא עיצוב מטבח ונגרות פנים אצלנו בגלריית התצוגה. לגעת, לראות ולשמוע קצת מניסיון של אחרים.

03

בית בפרדס חנה – מבואה, חדרי אמבטיה וחלל הקומה השניה.

בית בפרדס חנה שבנייתו הושלמה לפני כשנה. חיכינו בסבלנות עד שבני המשפחה יתמקמו ויתנו את האופי שלהם לבית החדש ורק אז הגענו לצלם. 

13

לבן זה דווקא כן פרקטי!

מטבח לבן בעיצוב מודרני באחד הפרויקטים היפים שנבנו בלב המושבה בנימינה.

DSC_9478 (Large)

זה כל הקסם…

העבודה שלנו היא לעצב את החלומות של לקוחותינו. בתור נגרייה הדוגלת בהתאמה אישית, חשוב לנו מאוד לגוון ולהעניק לכם את הסגנון שאתם רוצים ולא להוביל אתכם ל”שטאנץ” ולעיצובים הפופולריים “כמו של כולם”.

לכל לקוח הצרכים, הרצונות והטעם שלו. סגנון עיצובי אחד, פלטת צבעים מסוימת וחומרי גלם מסוג אחד, אותם בחר לקוח אחד, לא יתאימו ללקוח אחר.

אז איך באמת עושים זאת? איך שומרים על גיוון עיצובי, איך מצליחים בכל פעם לעצב עבור הלקוח את מה שמתאים לו ואיך בסופו של יום כל בית מקבל את האופי הייחודי שלו? זו המומחיות שלנו וזה כל הקסם בעצם!

הנה כמה דוגמאות של בתים בהרחבה של קיבוץ רמת השופט, עליהם עבדנו יחד עם המעצבת הנפלאה מרב זהר. מספר בתים באותו היישוב, אותה המעצבת ואותה הנגרייה, בעיצוב שונה ואישי! כך עושים זאת.

 

נתחיל במטבחים…

אמנם שלושת המטבחים הבאים מאופיינים בצבעוניות שקטה ובהירה, אך כפי שניתן לראות, בראשון מובילים את הטון שולחן האוכל והוויטרינה הגדולים מעץ, בשני המרכז הוא האי הגדול ובשלישי הושם דגש על שולחן אוכל קטן וצבעוני, כחלק ממרכז המטבח.

ומה באשר לחדרי המקלחת?

השוני ניכר גם במקרה זה. אמנם בחדרי המקלחת של הילדים הצבעוניות השמחה והמוטיבים הילדותיים נשמרים, אך בחדרי המקלחת למבוגרים ניכר שוני בצבעוניות, בבחירת החומרים ובסגנון העיצובי הכפרי לעומת הוינטג’י בסגנון שנות ה-70.

 

הצילומים

פותחים את הראש בפטיש בראש

בבוקר יום שישי הזמנו 10 זוגות שרכשו קרקע לבנייה בהרחבת קיבוץ כפר גליקסון, לשתי הרצאות: “דגשים ומגמות שונות בעיצוב הבית” (שהועברה על ידי דגנית גור אריה) ו”איך להתחיל לעצב מטבח” שהועברה על ידי שירי דוניו. מטרת הכנס – לשפוך קצת אור על נושא עיצוב הבית בדגש על עיצוב המטבח.

02

בוקר של חומרים

פטיש בראש פותחים את הראש.
נכון שאנחנו נגרייה ובדרך כלל אנחנו יותר פטיש מראש, אבל אסור לנו לשכוח להזין מדי פעם גם את הראש, שמכוון את הפטיש. סיפור על בוקר אחד, שמש אחת, הרבה מעצבות ושרון אלה אחת, שבלעדיה הבוקר היה נראה אחרת לגמרי.

בוקר של חומרים וקצת אלכוהול

 

את שרון אלה הכרנו בפרויקט משותף בבית בהרצליה. נדלקנו על שרון לא רק בגלל העובדה שהיא מעצבת מחוננת אלא היא גם מרצה ומלמדת תכנון ועיצוב פנים במכללות שונות. שרון מתמחה בתחום החומרים בעיצוב הפנים ואוהבת להשתמש בחומרים שונים ולא תמיד סטנדרטיים בעבודותיה. כבר הרבה זמן שרצינו להזמין את שרון אלינו להרצאה מעשירה באחד מתחומי ההתמחות שלה, ולאחר תיאומים שלא יביישו את משרד רוה”מ, קבענו תאריך למפגש אצלינו בגלריית התצוגה.

שרון ברגע של ריכוז.

“נשנוש” בוקר קל

 

השמועה התפשטה כאש בשדה קוצים ותוך יומיים נסגרה ההרשמה לבוקר חומרי במיוחד. לאחר ארוחת בוקר, קפה, קשקושים ונשנושים, החלה שרון להעביר את הרצאתה “מתיחת גבולות החומר – מרעיון למוצר דרך חומר וטכנולוגיה”. שלל צבעים ודוגמאות עלו על המסך ולפי השקט שהשתרר בנגרייה היה מעניין לכולם. אפילו הנגרים שלנו נכנסו לשמוע על חומרים מוכרים יותר ופחות.

כולן מרוכזות

אפילו אני הצלחתי להתרכז!

אמנם היתה נוכחות נשית מובהקת אבל גם אמין הנגר הראשי, יבגני סוכן דומיסיל ותמיר שהוא פשוט חבר טוב הקשיבו.

 

מיד

בוקר של חומרים וקצת אלכוהול

זה מה שנשאר, רק כמה פריטים…

אנחנו מחליפים תצוגה ואתם נהנים מפריטים ייחודיים במחירים שווים במיוחד! אחת לשנה וחצי – שנתיים, אל תתפסו אותנו במילה, אנחנו מתחדשים ומחליפים תצוגה. את הפריטים שליוו אותנו בגלריית התצוגה אנחנו משחררים לבתים חדשים, במחירים מעולים.

נשארנו עם עוד כמה פריטים מקסימים שרק ממתינים להיכנס לבית חדש. אולי זה יהיה הבית שלכם?

IMG_0962

שלב שלישי – הלכה למעשה

פוסט שני בסדרת “סוד המטבח המושלם” העוסק בשלבי העבודה לייצור מטבח בהתאמה אישית.

04

קוסטה ריקה אצלכם בבית

שולחנות אוכל ושולחנות סלון במראה טבעי עשויים פלטת עץ מסוג “גואנה קסטל”

3